REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

VŠS ili VSS

• Gost @ 08.02.2009, 23:01

Poštovani,
    zanima me, može li se kako pokrenuti pitanje o stručnoj spremi učitelja razredne nastave .
    Naime, je li pravedno i logično da netko dobije 400kn na plaći više, za isti posao(učiteljice paralelnog razreda), samo zato jer je imao "sreću" pa je godinu -dvije mlađi i upisao VSS.
    Ja sam s VŠS jer je to tako bilo kad sam ja upisivala faks. A ista ta osoba teško razabire kad se obrađuje proljeće a kad zima....
    Niti je pošteno niti logično da radimo isti posao za različitu plaću .Gdje je tu motiv čovjeku. Dajte mi neki pametan odgovor!

• Gost @ 22.08.2009, 20:52

Poštovana kolegice,
    ne mogu se složiti s vama kad kažete da je netko imao "sreću" pa je upisao VSS jer ta "sreća" trajala je dvije dodatne godine studija. Smatram da je sasvim u redu da postoji razlika u plaći jer postoji i razlika u godinama obrazovanja. Ja sam, naime, završila Pedagošku akademiju i 10 godina radila kao VŠS i nakon toga upisala (i iz svoga džepa platila 10 000 kn) te diplomirala pa sam sada VSS i zaista ne smatram da bi bilo pošteno (nakon mnogo truda i učenja)da imam istu plaću kao moje kolegice s VŠS.A to zna li netko kada se obrađuje zima, a kada ljeto ne ovisi samo o stručnoj spremi...

• Gost @ 09.11.2009, 17:01

Poštovana, moram primjetiti da se ovdje pojavljuje dobro poznati antagonizam između starijih i mlađih kolegica,između obrazovanih i onih više obrazovanih.Često sam u praksi čula rečenicu"ja već radim 23 godine(17, 25, svejedno)" što si neke osobe uzimaju kao jedini argument koji stavljaju u obranu svojih stavova.I ja mislim da obrazovanost mora biti adekvatno nagrađena, između ostalog i u osbnom dohotku. Ne mislim pri tom da je stupanj stručne spreme jedini čimbenik kvalitete rada neke osobe. Na sreću, ako već niste iz ne-znam-kojih razloga mogli nastaviti formalno obrazovanje uvijek Vam ostaje mogućnost i obveza da se samoeducirate.Na kraju, moja očito utopijska ideja jest da bismo se svi mi, koji neposredno radimo s djecom, trebali truditi da međusobno ostvarimo takovu komunikaciju kroz koju bismo uzjamano upoznavali tuđe iskustvo ili obrazovnost i time svi postajali kompetentnijima u svom radu ali i zadovoljnijima u odnosima sa svojim kolegama. Ovdje smo tek par minuta pa ih onda iskoristimo za dobro.Lijepi pozdrav, buba

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Rijeka, 30.11.2019. Upravljanje razredom
raspored radionica
prijavni list
Split, 7.12.2019. Formativno procjenjivanje - ocjenjivanje koje učenika motivira na učenje
raspored radionica
prijavni list
Rovinj, 25. i 26.10. 2019. Poučavanje djece kojoj je hrvatski drugi jezik
raspored radionica
prijavni list

seminari za vrtiće

Bjelovar, 16.11.2019. Praćenje razvoja djeteta i planiranje uz pomoć razvojnih mapa
raspored radionica
prijavni list
Zagreb, 25. i 26.10.2019. Metoda Persona Doll za rad s djecom na uvažavanju različitosti
raspored radionica
prijavni list

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

18. listopada 2019.
3.154.570 posjeta