REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

timski rad u vrtiću

• Gost @ 29.03.2008, 20:31

kako slomiti otpore i potaknuti ljude koji stopiraju vizije, na promjene? vlada li i kod vas lažna kolegijalnost, ili ljudima ipak kažete i što ne žele čuti? spring

• helena @ 31.03.2008, 22:48

Uf Spring, pitanje me pogodilo u žicu. Imam iskustvo rada s različitim kolektivima vrtića. Ja radnu atmosferu u vrtiću povezujem sa cjelokupnim vođenjem ustanove. No u svakom kolektivu se nađu ljudi koji nisu motivirani za profesionalni rast i pritom nalaze brojne razloge, ponekad ih mogu razumjeti .. no ukoliko se ovi razlozi iz mjeseca u mjesec množe – mislim da onda stvari treba nazvati pravim imenom, a to je nerad. Ja to shvaćam kao povredu radne obaveze i pritom se uopće ne lišim to jasno reći ljudima jer mislim da prešućivanje nije fer prema ostatku kolektiva koji za isti novac ulaže puno više truda. Naravno smatram i da današnji posao odgajatelja u vrtiću naprosto zahtijeva stalan rast i jako me veseli kada radim s ljudima koji u tom rastu vide vlastiti izazov. Mislim da razlike u pristupima vide i roditelji i pitanje je dana (iako već imamo puno primjera) kada će kriterij za odabir vrtića i odgajatelja biti elementi poput stručnog usavršavanja, ponuda kvalitetnih programa za djecu, ponuda programa i škola za roditelje.. dakle kvaliteta a ne blizina ustanove.

• Gost @ 03.04.2008, 15:10

slažem se,i mislim da je odgoj djece prevažna zadaća da bi ju obavljao "bilo tko"-tko je završio stručno obrazovanje i time sve naučio!?! nažalost toga ima više nego se usudimo priznati. odgajatelji su zaštićeniji od "sankcija" nego rijetke životinjske vrste od izumiranja. bojim se da ni "nagrade" ne bi pomogle nečemu što traži motivaciju iznutra.ne vidim da će se skoro što promijeniti i to me strašno umara.ne dolazim na ideju kako si pomoći?! ( bilo bi idealno imati svoj vrtić i birati svoje suradnike, a ne biti osuđen na njih!) spring

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

7. travnja 2020.
3.256.953 posjeta