REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

tema za polaganje državnog ispita

• Gost @ 11.09.2007, 13:32

Prije par dan sam otkrila vašu stranicu i sve pohvale za suradnju sa članovima foruma. Ja sam iz Hercegovine, završila dvogodišnji stupanj za predškolski odgoj, završavam stažiranje i u listopadu imam državni ispit.Kad sam počela stažirat moja mentorica je vodila predškolsku skupinu a početkom ove školske godine preuzima skupinu djece od 1. do 2,5 godine. Ja bih trebala polagati državni u toj skupini a budući da nemam baš iskustva s djecom te dobi ovim putem bi Vas zamolila da mi pošaljete neke teme koje odgovaraju tom uzrastu, kako bih se mogla što bolje pripremiti za ispit. Još me zanima kako mogu naručiti knjige koje nudite i da li se mogu prijavit na seminar?
    Pozdrav

• Gost @ 12.09.2007, 21:29

Hvala na pohvalama. Svakako je dobro da pogledate priručnik ''Kurikulum za jaslice'' (Korak po korak), te knjige poput ''Vjerujte u svoje dijete'' (Cecile b. Loupan, Ostvarenje), ''Znanstvenik u kolijevci'' (Alison Gopnik et al., Educa), ''Čarobno drveće uma'' (Marian Diamond i Janet Hopson, Ostvarenje). Ne znam jeste li pogledali Pravilnik o načinu i uvjetima polaganja stručnog ispita odgojitelja i stručnih suradnika u dječjem vrtiću (Prosvjetni vjesnik, godina II, Zagreb, 17. travnja 2000. i Narodne novine br. 133/1997). Tamo ćete naći i popis tema i pitanja za pismeni i usmeni dio ispita. Možete ga pronaći i na webu MZOŠ-a (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa). Pitanja naravno ovise o komisiji i ispitivaču u komisiji, raspitajte se kod kolegica koje su položile ispit. Neka od pitanja mogu biti npr: Neodvojivost njege, odgoja i obrazovanja djece u jaslicama, Prilagodba djeteta u jaslicama, Promatranje i praćenje dječjeg razvoja.. Neki od obaveznih izvora literature su: A. Miljak; Istraživanje procesa odgoja i njege u dječjim jaslicama, S. Bredekamp: Kako djecu odgajati. I mi smo prošli broj časopisa ''Dijete, vrtić, obitelj'' posvetili temi ''U jaslicama''. Knjige i časopise koje nudimo možete naručiti narudžbenicom koju možete skinuti na našem webu (pogledajte pod vrtići/ časopis Dijete, vrtić, obitelj/ priručnici). Ako imate kakvih pitanja, nazovite ured 01/4854935. što se tiče prijave za seminar, možete se prijaviti, no trebate navesti gdje vam je najlakše doći na seminar (npr. Dubrovnik ili Split) pa ćemo vas pozvati kada tamo budemo organizirali edukaciju. Prijavnicu ćete također naći na webu a možete je vratiti mailom. Lijep pozdrav i sretno na ispitu! Helena Burić

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Rijeka, 30.11.2019. Upravljanje razredom
raspored radionica
prijavni list
Split, 7.12.2019. Formativno procjenjivanje - ocjenjivanje koje učenika motivira na učenje
raspored radionica
prijavni list
Rovinj, 25. i 26.10. 2019. Poučavanje djece kojoj je hrvatski drugi jezik
raspored radionica
prijavni list

seminari za vrtiće

Bjelovar, 16.11.2019. Praćenje razvoja djeteta i planiranje uz pomoć razvojnih mapa
raspored radionica
prijavni list
Zagreb, 25. i 26.10.2019. Metoda Persona Doll za rad s djecom na uvažavanju različitosti
raspored radionica
prijavni list

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

18. listopada 2019.
3.154.549 posjeta