REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

sveučilišno obrazovanje za odgojitelje

• buba @ 02.07.2009, 09:32

Dragi moji,
    veselo Vam svima zainteresiranima javljam da se otvorila vertikala u obrazovanju odgojitelja.Rijeka je dobila dopusnicu i od jeseni počinju upisi u 4.godinu za sve one koji su završili dvo ili trogodišnju višu školu ili postali prvostupnici.O uvjetima upisa i načinima plaćanja fakultet se obvezao staviti detaljne informacije na svoje stranice početkom srpnja,dakle svaki tren.Pozivam Vas da se uključite jer obrazovanje pomaže u poboljšanju Vaše prakse, što god Vam govorili. Nemojte tražiti izgovore,budite proaktivni!
    puno sreće i uspjeha želi Vam

• helena @ 10.08.2009, 23:17

Buba, hvala na informacijama i ovom tvom doprinosu našem forumu.

Htjela bih reći da je i Osječko sveučište ostvarilo mogućnost nastavka studija za odgajatelje. Prije par tjedana objavila sam tu vijest u časopisu Dijete, vrtić, obitelj. Sve informacije su na njihovom webu. Mislim da je to doista velika stvar i definitivno zaslužena pozicija odgajateljskog profesiji.

Budi mi pozdravljena!

• Gost @ 18.09.2009, 17:14

Lijepi pozdrav svima,
    hvala Ti Helena na brizi i poticaju al, kako vjerojatno i sama već znaš, od studija do daljnjeg na žalost ništa zbog,navodno birokratskih poteškoća.Osobno se nadam da će se iste premostiti i da slijedeće jeseni kreću oba studija( RI i OS ) jer je to doista potrebno i važno za našu struku.Osobno se veselim ponovnom studiranju i jedva čekam da se sve to lijepo pokrene.Nek nas je što više!
    Sve Vas pozdravljam i ponovno pozivam da mi se svakako pridružite u klupama,
    vaša

• buba @ 18.09.2009, 17:16

ova poruka iznad je moja al sam nešto spetljala pa je otišlo bez potpisa,moja isprika.
    Sad Vas pozdravlja Vaša buba

• Gost @ 08.10.2009, 12:49

Drage kolegice korakovke i odgojiteljice! Moram reći da sam bila jako skeptična , ali me istovremeno veselila namjera osječkog i riječkog Sveučilišta o otvaranju daljnjeg studija za nas odgojiteljice. Ništa od toga, ali da ne čekate, dislocirani studij Mostarskog Sveučilišta pruža mogućnosti doškolavanja u Orašju, Mostaru, Kiseljaku.....opširnije na www.fpmoz.ba, pa navalite, upisi još traju ! Višnja

• Gost @ 11.10.2009, 17:23

Lijepi pozdrav, za svaku pohvalu su mogućnosti doškolovanja i u navedenim mjestima ali zastupam stajalište da se nastavak studija studentima koji su završili dvo ili trogodišnji studij u Hrvatskoj, omogući studiranje u njoj. Dakle, nastojanja jesu i svakako moraju biti da se za vertikalno obrazovanje ne treba ići preko granice već da se isto ustroji kod kuće. Sigurno je da Hrvatska treba takvu školu jer su joj neophodni i stručnjaci na tom području. sve dobro, buba

• Gost @ 12.10.2009, 20:34

Draga buba! Ja to čekam već 15 godina ali stalno su to neke lažne nade, a svijet ide dalje, informatika, medicina, ..... a mi se snalazimo u svemu tome kako znamo i umijemo a naša draga Hrvatska to ne zna ili ne želi iskoristiti ili jednostavno nemamo prave ljude na pravim mjestima, kako to već obično biva. Ja sam zadovoljna sa znanjem koje sam u ovoj ( trećoj) godini dobila a još sam zadovoljnija jer moj mozak opet radi u većoj brzini, a koristi od toga imaju i moja djeca u skupini i kolegice a i roditelji . A nije loše upoznati i različitu kulturu od naše i mislim da je to neprocjenjivo iskustvo pogotovo kad nemaš izbora ! Višnja

• Gost @ 18.09.2011, 23:25

ÄŚitajući sve ove postove, razveselila sam se vidjevši da će osječko sveučilište omogućiti studiranje treće godine (s obzirom da mi Orašje ipak ne odgovara zbog udaljenosti), ali i rastužila....opet mi se postavilo tisuću financijskih pitanja- "hoću li moći platiti na čekove?", "zašto nikome nije u interesu imati stručniju osobu?", "zašto ama baš svaku informaciju, nove spoznaje moram sama platiti?". Želim učiti, nadograđivati svoje znanje, dati djeci najbolje od sebe, ali moj proračun ne može to izdržati, a mislim da ni ostalih 90% odgojitelja koji imaju obitelj.može li uspješan, predan svom pozivu odgojitelj imati i uzdržavati svoju obitelj?najveći pozdrav koraku (obožavam vas, najbolji seminari na kojima sam ikad bila)

• Gost @ 18.09.2011, 23:30

citajuci sve ove postove, razveselila sam se vidjevsi da ce osjecko sveuciliste omoguciti studiranje trece godine (s obzirom da mi Orasje ipak ne odgovara zbog udaljenosti), ali i rastuzila....opet mi se postavilo tisucu financijskih pitanja- "hocu li moci platiti na cekove?", "zasto nikome nije u interesu imati strucniju osobu?", "zasto ama bas svaku informaciju, nove spoznaje moram sama platiti?". zelim uciti, nadogradivati svoje znanje, dati djeci najbolje od sebe, ali moj proracun ne moze to izdrzati, a mislim da ni ostalih 90% odgojitelja koji imaju obitelj.moze li uspjesan, predan svom pozivu odgojitelj imati i uzdrzavati svoju obitelj?najveci pozdrav Koraku (obozavam vas, najbolji seminari na kojima sam ikad bila)

• buba @ 07.04.2012, 12:52

Drage moje, po broju čitanja ovih postova očito je da postoji interes za nastavka studija.Dakle, u Rijeci je krenula treća generacija studenata,a neki dan je Učiteljski fakultet u Zagrebu raspisao natječaj za prvu generaciju studenata na diplomskom studiju.Za svaku pohvalu.Konačno imamo priliku nastaviti svoje formalno obrazovanje. Rijeka na jesen dapače pokreće doktorski studij za odgojitelje.Sama sam položila sve ispite i planiram u šestom mjjesecu braniti diplomski.Moje iskustvo studiranja u Rijeci jest samo pozitivno! Profesori su susretljivi i kooperativni, a najvažnije jest da sam upoznala mnoštvo prekrasnih ljudi što je zasigurno jedna od najvažnijih kapitalizacija dobivenih studiranjem.Dakle, krenite! srdačno, Vaša Buba

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Rovinj, 25. i 26.10. 2019. Poučavanje djece kojoj je hrvatski drugi jezik
raspored radionica
prijavni list

seminari za vrtiće

Zagreb, 25. i 26.10.2019. Metoda Persona Doll za rad s djecom na uvažavanju različitosti
raspored radionica
prijavni list

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

17. rujna 2019.
3.137.233 posjeta