REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

Stažiranje socijalnog pedagoga u vrtićima

• natasagold @ 17.10.2008, 12:35

Pozdrav svima. Imam par pitanja pa ću nastojati biti što kraća: socijalni sam pedagog, bez odrađenog pripravničkog. Nakon 2 godine čuvanja djece odlučila sam stažirati u dječjem vrtiću, ohrabrena informacijama kako će se u vrtićima primati stručni suradnici soc.pedagozi, pripravnici. Ima li netko kakvih saznanja o tome? U obzir dolazi i volintiranje, po uvjetom da su plaćeni doprinosi. Unaprijed hvala

• Gost @ 13.11.2008, 23:07

Natasa, mislim da znam vrtic koji bi vas primio na staziranje. Vidim da ste iz Zagreba. Molim vas pošaljite svoj mail da vam se osobno javim. Pozdrav, Helena

• natasagold @ 08.01.2009, 13:14

Poštovana Helena,
    moj mail je natasagold@net.hr. Već je prošlo dosta vremena od moga javljanja jer sam se međuvremenu zaposlila kao pomoćni odgajatelj u privatnom vrtiću (zamjena za porodiljni),ali obzirom da mi to nije struka ne mogu polagati njihov stručni ispit niti dobiti posao na neodređeno, tako da mi to nije dugoročno rješenje, te da sam i dalje otvorena za opciju stažiranja. Puno Vam hvala,
    Nataša

• mariana @ 23.02.2009, 18:43

Zanima me da li je netko upoznat kako stoji situacija sa zapošljavanjem ili mogućnosti stažiranja socijalnih pedagoga u vrtićima. Diplomirala sam prije nešto više od godinu dana i stvarno mi je teško pronaći stažiranje u Zagrebu. Radim honorarno kao asistent na nastavi i imam dosta volonterskog iskustva, ali čini mi se da je u Zagrebu bez stručnog gotovo nemoguće pronaći posao. Ako netko ima iskustvo ili prijedlog kako pronaći posao ili mjesto za stažiranje bila bih mu zahvalna da se javi.

• Gost @ 24.03.2009, 22:41

ne znam koliko ću ti time pomoći,ali ja sam isto soc.ped.i obzirom da je teško naći staž u struci,primljena sam na staž kao pedagog u vrtiću. obzirom da je struka srodna u mom slučaju nije bilo problema za takav kompromis... evo,to bi bio jedan od prijedloga i nadam se da će se i tebi posrečiti ...

• natasagold @ 02.04.2009, 20:31

nakon što sam uspjela nagovoriti ravnateljicu da me, umjesto kao odgajatelja, počne voditi kao pripravnika socijalnog pedagoga te počela tražiti mentora, u Ministarstvu obrazovanja sam dobila informaciju da socijalni pedagozi ne mogu stažirati, tj biti pripravnici, kao ni raditi u vrtićima, jer nas nema u novom Pravilniku! Naravno, u stvarnosti raditi mogu ali se pripravnički i stručni moraju odraditi negdje drugdje, o.škola ili učenički dom. Tako da mi nije jasno što to znači "stažiranje kao pedagog" ako se ne može položiti stručni ispit? možda je bolje da to još jednom provjeriš

• Gost @ 26.04.2009, 14:29

nije mi jasno zašto te u vrtiću ne bi prijavili kao pripravnika soc.ped.ako u pedagoškom standardu od 2008.god.piše da je edukacijski rehabilitator član str.tima. (citiram: (1) Stručni suradnici u dječjem vrtiću jesu pedagog, psiholog i stručnjak edukacijsko-rehabilitacijskog profila.
    ...znači soc.ped.to može biti...
    link:
    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339617.html

• natasagold @ 09.05.2009, 23:25

ne može jer socijalni pedagog i rehabilitator nije isto, to je drugi smjer na faksu,uz još logopeda. I logoped i rehabilitator su definirani kao članovi stručnog tima (članak 36) ali socijalni pedagog nije i time ne spada u dječje vrtiće. Uostalom, u Ministarstvu sam dobila pitanje što bih uopće radila, da prevencija poremećaja u ponašanju u vrtićima uopće nije potrebna!

• Gost @ 14.05.2009, 23:34

ajme meni,pa gdje ide ovaj svijet.nije ni čudo da nam je takvo društvo ako takav odgovor daju u Ministarstvu. ...očito nikad za prevenciju nisu čuli...što bi trebao biti temelj svega...

• Gost @ 28.09.2009, 17:45

evo mene samo zanima da li srucni ispit za socijalnog pedagoga u školi obuhvaca ista područja kao i strucni u socijali, prilikom polaganja

• Gost @ 02.09.2012, 02:36

Na koji nači može dobiti stažiranje u vrtiću (odgajateljica) osoba s jako puno godina radnog staža u knjižici (ne u struci), koja ima preko 30godina i upravo završava fakultet, te je 2g na burzi rada? Zahvaljujem!

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

7. travnja 2020.
3.256.946 posjeta