REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

ROK ZA PRIJAVU POLAGANJA DRŽAVNOG ISPITA - ODGOJIT

• jagodica @ 11.12.2007, 14:11

Moj pripravnički je završio 08.12.2007. godine. Moj vrtić još nije poslao prijavu za polaganje stručnog ispita,a učinit će to u narednih par dana. Zanima me dal to znači da ću stručni polagati već u siječnju 2008.god? Kad su još rokovi za polaganje?
    Hvala!

• Gost @ 11.12.2007, 15:51

Jagodica, sve informacije vezane uz polaganje stručnog ispita možete pogledati u Pravilniku O NAČINU I UVJETIMA POLAGANJA STRUČNOG ISPITA ODGOJITELJA I STRUČNIH SURADNIKA U DJEČJEM VRTIĆU (Narodne novine, broj 10/97) na webu MZOŠ-a. Ispitni rokovi se prema Pravilniku odvijaju tijekom rujna, siječnja, ožujka i svibnja. Ukoliko niste spremni za ispit možete u vrtiću dogovoriti da Vas prijava tijekom 1. mjeseca pa ćete na red doći u ožujku iako je velika vjerojatnost da ni sada nećete doći na red (treba vidjeti koliko je odgajatelja prijavljeno za ispit). U svakom slučaju ukoliko želite uspješno položiti ispit vrijeme je za učenjePozdrav, Helena

• jagodica @ 11.12.2007, 21:11

Helena, hvala vam! Pročitala sam taj pravilnik. Bila sam na seminaru''''Kvalitetno uvođenje pripravnika u samostalan rad i jačanje profesionalnih kompetencija''''. Tamo su spomenili da je prijave potrebno poslati 30 dana prije ispitnog roka, ali u smislu da ako je rok npr.15 siječnja da treba prijavu poslati zključno sa 01.12. i zapravo me to najviše zbunjuje. Isto tako pedagog u vrtiću u kojem radim tvrdi da u ožujku nema rokova, već da ako ne upadnem u siječnju moram čekati do svibnja. :/

• Gost @ 12.12.2007, 11:38

Jagodice, rokovi u ožujku se trebaju održati, jedino ukoliko se članovi komisije dogovore da će ga iz opravdanog razloga propustiti, onda ga neće biti. Najbolje je da uzmete stvar u svoje ruke, nazovite nekog člana komisije u vrtiću u kojem trebate polagati ispit i sami pitajte za rok u ožujku. Navedite neki razlog radi kojeg Vam je to važno znati. Zašto čekati kad možete preuzeti stvari u svoje ruke zar ne? Pozdrav, Helena

• jagodica @ 12.12.2007, 23:07

Sve je to zapravo jako čudna situacija, koja je ujedno i prilično frustrirajuća za mene. Iako već učim, nije mi svejedno dal ću imati još mjesec, tri ili pet za učenje. Moj poslodavac ima stav, kako su drugi, tako ćeš i ti, jer kao dosta ti je to što će ti tjedan ili dva prije javiti kad ćeš polagati. Vjerujte mi, svjesna sam toga da to nije tako!
    Još jednom, puno Vam hvala Helena!

• Gost @ 28.05.2010, 00:27

Kome se obratiti radi provjere jesam li prijavljena ili nisam za rujan? Jer naime ravnatelj vrtića u kojem sam stažirala me nije prijavio za svibanj iako je bio dogovor da u svibnju imam zakazan stručni ispit zato jer ste, navodno, promijenili adresu. Pa me interesira ima li u tome istime ili me samo pokušao umiriti jer je zaboravio prijaviti stažisticu na vrijeme? Kome se obratiti*? Srdačan pozdrav!

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

4. travnja 2020.
3.253.558 posjeta