REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

privatni vrtić

• Gost @ 02.06.2006, 23:40

Po struci sam odgojitelj i pohađala sam vaše seminare (uvodni i napredni), što me je jako razveselilo ali i jako rastužilo. Naime radim u vrtiću na određeno, a problem je taj što skoro nitko od odgojitelja koji su pohađali vaše seminare, u praksi ne primjenjuju vaše programe ili ako ih primjenjuju rade skupa što znači da ja nisam u mogućnosti dobiti odgojitelja koji bi radio po vašem programu. Činjenica je i to što se ja ne slažem s mnogim njihovim odgojnim "principima" pa sve češće razmišljam o otvaranju privatnog vrtića. Zanima me da li se može otvoriti privatni vrtić koji bi radio po vašem programu i da li postoji već takav vrtić ?
    Unaprijed zahvaljujem

• helena @ 08.06.2006, 11:33

Ne znam iz kojeg dijela Hrvatske se javljate. Teško je ukoliko nakon održanog seminara odgajatelji ne krenu primjenjivati ono što su na seminaru naučili, zato u nekim vrtićima postoji inicijativa da se oforme mali timovi koji će raditi na produbljivanju spoznaja koje su dobili na seminaru. No to je veliki posao i zahtijeva podršku stručnog tima. Privatni vrtići koji primjenjuju elemente koraka su npr. Dječja igra iz Zagreba, Kremenko iz Splita, Žibeki iz Čakovca. Postoji još mnoštvo privatnih vrtića koji su bili uključeni u seminar no ne znam kolika je kvaliteta njihove prakse. Mi nemamo program rada koji preporučamo već osposobljavamo odgajatelje za primjenu metodologije rada usmjerene na dijete. Ukoliko biste željeli da vaš budući vrtić radi po ovim principima, nema nikakvih zapreka. Kada kvaliteta rada samog odgajatelja bude na određenoj razini, moguće je pozvati korakove certifikatore koji će ju potom procijeniti prema ISSA Pedagoškim standardima, nakon čega ta osoba, ukoliko je zadovoljila Standarde, dobiva certifikat izvrsnosti za primjenu prakse usmjerene na dijete. To je i formalna potvrda da se korak po korak metodologija zaista primjenjuje u tom vrtiću. Do sada je certifikat dobila naša odgajateljica iz Matulja. Nadam se da sam vam pomogla,

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

7. travnja 2020.
3.256.816 posjeta