REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

Koncentracija

• Gost @ 21.02.2007, 16:14

Dijete mi je prvašić.
    Sa čitanjem, usmenim odgovorima i motivacijom je kako treba , no pri pisanju testova koncentracija mu je slaba. Pa slabo rješava pismene, a takvih u PRVOM razredu tjedno ima barem tri!!!
    Shodno tome smatram da je HNOS predivno zamišljen, no sve rasterećenje u razredu prvaši nadoknađuju kod kuće.
    Postoje li nekakve vježbe koncentracije, dali se trebam ozbiljno zabrinjavati i uostalom od koga tražiti pomoć ako ustreba?
    Srdačan pozdrav

• Sonja @ 09.03.2007, 14:43

Mnoga djeca jednostavno moraju "dorasti" - prvi mjeseci, pa čak i cijela prva godina zna biti teška.
    Za pomoć i savjet, nakon razgovora s učiteljem-učiteljicom ja bih se obratila stručnoj službi u školi, ako postoji.

• Sonja @ 09.03.2007, 14:48

Ovo sam zaboravila - za poboljšanje koncentracije postoje vježbe - npr. križno lateralno hodanje (ja za to znam iz knjige Barbare Meister Vitale JEDNOROZI SU STVARNI, koja mi je puno pomogla da pomognem i svojoj djeci).
    To je obično "stupanje" - lijeva ruka-desna noga, prošećemo par krugova i to je to.
    Drugi način - pjesmice se lijepo uče uz izmicanje fokusa pažnje. Dajte djetetu glinu, glinamol ili plastelin, bilo što... pa mu dok to mijesi čitajte pjesmicu. Velika je vjerojatnost da će zapamtiti bez greške. Što se pismenih zadataka tiče, nema pomoći nego čekati da dijete doraste, a do tada dobro paziti da ne bude previše negativnih iskustava. Sretno!

• Gost @ 14.03.2007, 20:43

Iskreno zahvaljujem na savjetu i iskustvu.

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Rijeka, 30.11.2019. Upravljanje razredom
raspored radionica
prijavni list
Split, 7.12.2019. Formativno procjenjivanje - ocjenjivanje koje učenika motivira na učenje
raspored radionica
prijavni list
Rovinj, 25. i 26.10. 2019. Poučavanje djece kojoj je hrvatski drugi jezik
raspored radionica
prijavni list

seminari za vrtiće

Bjelovar, 16.11.2019. Praćenje razvoja djeteta i planiranje uz pomoć razvojnih mapa
raspored radionica
prijavni list
Zagreb, 25. i 26.10.2019. Metoda Persona Doll za rad s djecom na uvažavanju različitosti
raspored radionica
prijavni list

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

18. listopada 2019.
3.154.631 posjeta