REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

kombinirani odjel

• Gost @ 19.06.2006, 23:40

Molim vas,je li netko možda pisao o primjeni metode korak po korak u kombiniranom razrednom odjelu?Postoji li kakva literatura,članci i sl.?

• Gost @ 23.06.2006, 10:17

Ne znam kaoliko dugo radite u kombiniranom odjelu, jeste li početnik ili učiteljica s više godina staža rada u kombinaciji. Međutim, bez obzira na Vaše radno iskustvo, moram Vam reći da smatram da je "korak" idelana metodologija rada u kombinaciji. Moja iskustva su pozitivna, mogućnosti primjene "Koraka" su velike jer je u kombinaciji izražena individualizacija, rad u skupinama, suradničko učenje koje se ne temelji samo na surednji učenika istog razreda, već i na suradnji učenika različitih dobnih skupina. Istina, u organizaciji rada učitelj ima puno posla, priprema je zahtjevnija nego u čistim razrednim odjelima, ali samo u početku. Ja samtram, a i moje iskustvo rada "Koraka" u kombinaciji je pokazalo, da je to najprihvatljivija metoda rada u kombinaciji i za učitelja, a osobito za učenike. O primjeni "Koraka" u kombiniranim odjelima nema posebne litarature. Ja Vam preporučam korakovski Kurikulum i literaturu vezanu uz rad u kombiniranim odjelima autora K. Lučić i M. Matijevića. Uza sve to, dobro je proučiti i neku literaturu vezano uz strategije poučavanja, a u svemu je najvažnije isporbavati u praksi, kombinirati i ne odustati.

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

7. travnja 2020.
3.256.931 posjeta