REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

Kako doći do pripravničkog staža u vrtiću kad...

• Gost @ 15.07.2010, 03:09

Pozdrav! Evo da se odmah nadovežem na naslov..kad vrtići ne trebaju odgojitelje! Zašto? Zato jer su vrtići digli cijene, roditelji ispisuju djecu iz vrtića jer zbog krize u državi nemaju novaca, a čim je manje djece to je i potreba za odgojiteljima tj. pripravnicima manja. Tako je barem u mojoj županiji. Poslala sam već puno molbi da ni napamet neznam kamo sve, pokucala na mnoga vrata, a sada već 4 mj. čekam da me netko pozove na staž. Možda to i nije tako puno, ali meni je jedan dan kao tjedan. Volim svoje zvanje, željela bi raditi kao odgojitelj i mislim da bi dobro obavljala svoj posao. Kako da to ostvarim kad mi nitko ne želi pružiti priliku. Htjela bi već jednom i ja novčano pridonositi u kuću, a ne samo suprug. Imamo i divnu curicu i htjeli bi još djece, ali najprije se moram zaposliti. Znam da bi najvjerojatnije volontirala, ali nema veze samo da se pokrene nešto već jednom. Vrijeme ide, a ja sjedim doma i molim Boga da zove neki vrtić svaki put kad zazvoni telefon. U zadnje vrijeme sam počela misliti da me možda nitko ne zove, jer sam malo duže vremena studirala i to izvanredno, ali to je zbog toga što sam radila da mogu platiti studij i ako nedaš koji ispit na vrijeme..ode godina. Svaki tjedan, dan netko diplomira. Gdje će svi ti ljudi obaviti staž? Uvijek su govorili da s diplomom možeš dobiti bolji posao i da se drugačije prema tebi odnose, da možda, ali ne u ovo vrijeme i ne u ovoj državi. Ako nešto jako želiš, svim srcem, ostvarit će se..hm, danas je novi dan, ne preostaje mi ništa drugo nego željeti. Hvala svima koji ćete pročitati ovaj tekst i uključiti se možda u raspravu.

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Edukacija za voditelje Zajednica učenja
raspored radionica
prijavni list