REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

jaslice

• kokolino @ 31.12.2006, 00:28

Sretna sam što sam otkrila ove stranice. Molim vas za pomoć. Po zanimanju sam medicinska sestra sa desetak godina radnog iskustva u bolnici. Željela bih otvoriti jaslice pa me zanima koji su uvjeti i gdje se trebam obratiti.
    Srdačan pozdrav

• helena @ 03.01.2007, 15:17

Poštovana, u temi koja govori o otvaranju privatne igraonice, možete vidjeti što Vam je sve potrebno za otvaranje jaslica. Treba reći da Vi kao medicinska sestra možete biti ravnateljica vrtića no u neposrednom radu s djecom trebaju raditi kvalificirani odgajatelji. Informacije ćete dobiti kada pogledate Zakon o predškolskom odgoju i naobrazbi iz 1997. čl. 24 (1) koji kaže da u neposrednom radu s djecom mogu raditi odgajatelji djece od prve godine do polaska u osnovnu školu s višom stručnom. Do prije nekoliko godina ovu su djelatnost obavljali i ostali stručni djelatnici (učiteljice, medicinske sestre, stručni suradnici i sl.), no sada je to promijenjeno radi veće profesionalizacije posla i rada.
    Osnivač dječjeg vrtića podnosi prijavu za upis u sudski registar nakon što pribavi:
    o rješenje Ministarstva prosvjete i športa kojim je utvrđeno da je akt o osnivanju dječjeg vrtića u sukladnosti sa zakonom,
    o rješenje županijskog ureda, odnosno gradskog ureda Grada nadležnog za poslove odgoja i naobrazbe kojim se odobrava početak obavljanja djelatnosti predškolskog odgoja.
    o Izdavanje rješenja o početku obavljanja djelatnosti dječjeg vrtića
    Prema čl. 12. istog Zakona uvjeti koji su potrebni za početak obavljanja djelatnosti dječjeg vrtića su:
    o odobren program rada,
    o potreban broj odgojitelja, stručnih suradnika i ostalih zaposlenika,
    o osiguran prostor i oprema za trajno obavljanje djelatnosti, sukladno standardima i normativima rada propisanim Državnim pedagoškim standardom predškolskog odgoja i naobrazbe iz članka 6. ovoga Zakona,
    o osigurana novčana sredstva za osnivanje i početak rada dječjeg vrtića, dokaz o ispunjavanju drugih uvjeta propisanih zakonom i na temelju zakona donešenim propisima.

Nadam se da su Vam ove informacije dovoljne za početak. Srdačan pozdrav!

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Rijeka, 30.11.2019. Upravljanje razredom
raspored radionica
prijavni list
Split, 7.12.2019. Formativno procjenjivanje - ocjenjivanje koje učenika motivira na učenje
raspored radionica
prijavni list
Rovinj, 25. i 26.10. 2019. Poučavanje djece kojoj je hrvatski drugi jezik
raspored radionica
prijavni list

seminari za vrtiće

Bjelovar, 16.11.2019. Praćenje razvoja djeteta i planiranje uz pomoć razvojnih mapa
raspored radionica
prijavni list
Zagreb, 25. i 26.10.2019. Metoda Persona Doll za rad s djecom na uvažavanju različitosti
raspored radionica
prijavni list

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

18. listopada 2019.
3.154.579 posjeta