REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

ispit

• Gost @ 19.11.2008, 15:29

Zanima me koje su teme na stručnom i kako da ih nađem? Dali ih mogu naći na internetu

• Gost @ 28.11.2008, 09:26

Prije svega lijepi pozdrav!
    Kad sam ja prije godinu dana polagala, nisam uspjela ništa naći, a sad nisam ni tražila. Ja sam polagala u Zagrebu, bilo nas je puno, tako da je bila i većina tema s onog popisa koje dobiješ gdje je navedena i literatura. Dobiješ papirić s tri teme - jedna teorija, jedna praksa, jedna teorija i praksa i odabereš jednu. Tako da se ne moraš bojati, ako ništa ne znaš, to nekakvo pitanje iz prakse ćeš znat napisati svojim riječima. To ti je npr. dijete i igra, njega u jaslicama, djete i scenska lutka, dijete i slikovnica ... Ako si odradila praksu u vrtiću, te bi ti teme trebale biti poznate, kao i brojne druge kojih se sad ne mogu sjetiti. Ali u radu se gotovo svaki dan susrećeš s nekakvim glazbenim, likovnim, pričama i slikovnicama, znaš otprilike koje su mogućnosti i nteresi za koju dob. Tako da se samo opusti i ne brini. Usmeni također nije bio strašan. Na pismenom nam je jedna gospođa rekla da ne pitaju ustav i te gluposti, nego čisto stvari koje se tiču vrtića ( tu mislim na ovaj pravni dio), dakle ustav vrtića, ustroj vrtića, stručni tim, godišnji plan-tko ga određuje, donosi, što je u njemu, pedagoška dokumentacija odgojne skupine, zdravstveni karton... Pitaju te još o temi koju si pisala, tako da imaš 8 dana da ju pomno proučiš, socijalno kompetentno dijete, suradnja s roditeljima, igra i dijete... Ne moraš se bojati tog usmenog, jer ako i ne znaš neke stručne izraze koji se koriste u literaturi, bitno je da znaš što to je što te pitaju, možeš i dati primjere iz prakse. Nadam se da sam bar malo pomogla

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Rijeka, 30.11.2019. Upravljanje razredom
raspored radionica
prijavni list
Split, 7.12.2019. Formativno procjenjivanje - ocjenjivanje koje učenika motivira na učenje
raspored radionica
prijavni list
Rovinj, 25. i 26.10. 2019. Poučavanje djece kojoj je hrvatski drugi jezik
raspored radionica
prijavni list

seminari za vrtiće

Bjelovar, 16.11.2019. Praćenje razvoja djeteta i planiranje uz pomoć razvojnih mapa
raspored radionica
prijavni list
Zagreb, 25. i 26.10.2019. Metoda Persona Doll za rad s djecom na uvažavanju različitosti
raspored radionica
prijavni list

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

18. listopada 2019.
3.154.615 posjeta