REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

glina-kreativna radionica

• buba @ 27.06.2007, 15:51

Poštovani,
    poznato mi je da se za radionice koje će se održavati izvan radnog vremena u vrtiću, treba postojati verifikacija od strane ministarstva.Kod glazbene radionice bilo je to jednostavno: program rada sam napisala, priložila svjedodžbe glazbene škole ali ne znam da li mogu napisati sličan program za likovnu radionicu obrađivanja gline obzirom da nemam nikakvo formalno obrazovanje već mi je glina predmet interesa o čemu sam Vam pisala i ranije.Zasad radim s dejcom u redovnom programu ali bi da ovakovu radionicu radim u popodnevnim satima mogla obuhvatiti veći broj djece predškolskog uzrasta, a i odgojitelje. Znam da će mi netko od Vas pomoći pa se stoga unaprijed zahvaljujem,
    lijepi pozdrav

• Gost @ 07.07.2007, 00:09

Draga Buba,
    vjerovala sam da će se za pomoć javiti netko tko se malo bolje razumije u uređenje predškolskog odgoja ili tko ima sličnog iskustva, no kako nema odgovora reći ću svoje mišljenje iako bi najbolje bilo rješenje potražiti u MZOŠ ili u Agenciji za odgoj i obrazovanje. No bilo kako bilo, pogledala sam Pravilnik o vrsti stručne spreme stručnih djelatnika te vrsti i stupnju stručne spreme ostalih djelatnika u dječjem vrtiću (Narodne novine 133/97) i prema njemu u čl 4. se govori..Stručni djelatnici u dječjem vrtiću koji ostvaruju programe za darovitu djecu predškolske dobi, programe ranog učenja stranih jezika i druge programe umjetničkog, kulturnog, vjerskog i športskog sadržaja, te druge programe u skladu s potrebama djece i zahtjevima roditelja, uz uvjete iz ovog pravilnika, trebaju ispunjavati uvjete u skladu s posebnostima programa. Prema čl. 6 stručni djelatnici u posebnim, kraćim programima koji se ostvaruju u dječjem vrtiću trebaju imati sljedeću vrstu stručne spreme: …
    6. ostali program
     odgojitelj predškolske djece uz uvjete utvrđene programom
     nastavnik predškolskog odgoja uz uvjete utvrđene programom
     osoba koja ispunjava uvjete za učitelja razredne nastave u osnovnoj školi uz uvjete utvrđene programom
    Prema ovome, vi zadovoljavate uvjete stručne spreme iz čl. 6, no prema čl. 4 trebali biste imati i neku formalnu potvrdu poput tečaja o završenoj edukaciji za rad sa glinom (poput one koje se dobivaju u Pučkom otvorenom učilištu). U svakom slučaju trebati će Vam i verifikacija programa, što nas vraća na Ministarstvo. Stoga je najbolje napisati program i priložiti potvdu o stručnom usavršavanju a ako je ne prihvate, barem ćete znati kuda dalje. Ukoliko ima ljudi sa sličnim iskustvom, neka se jave. Pozdrav, Helena Burić

• buba @ 07.07.2007, 12:24

Draga Helena,
    zahvaljujem na brizi, a upravo me to stručnop usavršavanje zanima.Dakle, gdje i kakav tečaj postoji za usavršavanje rada u glini.Lijepi pozdrav,

• Gost @ 07.07.2007, 23:36

Vjerujem da nešto treba postojati u Pučkom otvorenom učilištu u Vukovarskoj, a ako Vam je daleko putovati pitajte u Varaždinu, mislim da ćete pronaći odgoovor ako malo prođete stranice na webu. Pozdrav! Helena

• Gost @ 12.07.2007, 23:31

Je, bila sam u pravu. U Pučkom otvorenom učilištu u Zagrebu drže tečaje keramike, podijeljeni su u 3 grupe (početni, napredni tečaj, eksperimentalna keramička radionica). Ova zadnja se upisuje i u knjižicu, no vjerujem da bi i jedna od ovih prethodnih trebala biti dovoljna. Vidim spremate se za Špancirfest, mislim da bum navratila s mužem Barem da bacim nekaj u škrabicu Pozdrav, Helena
    http://www.cekao.hr/umjrad.asp

• Gost @ 21.07.2007, 13:03

Draga Helena,
    pa moram Vas osloviti ovak intimno jer me baš veseli da nam dajetet podršku.Odlična odluka o posjeti Špancirfestu, sigurna zabava i uživancija.Vidimo se na štandu,lepi pozdrav

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Rijeka, 30.11.2019. Upravljanje razredom
raspored radionica
prijavni list
Split, 7.12.2019. Formativno procjenjivanje - ocjenjivanje koje učenika motivira na učenje
raspored radionica
prijavni list
Rovinj, 25. i 26.10. 2019. Poučavanje djece kojoj je hrvatski drugi jezik
raspored radionica
prijavni list

seminari za vrtiće

Bjelovar, 16.11.2019. Praćenje razvoja djeteta i planiranje uz pomoć razvojnih mapa
raspored radionica
prijavni list
Zagreb, 25. i 26.10.2019. Metoda Persona Doll za rad s djecom na uvažavanju različitosti
raspored radionica
prijavni list

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

18. listopada 2019.
3.154.580 posjeta