REYN-Hrvatska

Članak 28.

REYN-Hrvatska

Dijete, vrtić, obitelj - pomoć

• Angys @ 05.06.2010, 19:22

Pozdrav! Studentica sam 3.god. predškolskog odgoja u Splitu i upravo pripremam završni rad na temu "Reggio koncepcije". Negdje sam pročitala da je upravo jedan broj časopisa Dijete, vrtić, obitelj bio posvećen toj temi (mislim iz 2007.god.), pa me zanima da li je to točno i kako bi mogla naručiti isti? Hvala

• Gost @ 09.06.2010, 21:17

Angys, broj koji spominjete je imao samo reklamu o Reggio izložbi koja se održavala u Puli. Nikada nismo imali broj sasvim tematski posvećen Reggiu, no u dva broja smo imali priloge o Reggio pedagogiji. U broju 13 iz 1998. godine smo objavili članak Carle Rinaldi o stručnom usavršavanju odgajatelja u predškolskim ustanovama Reggio Emilie (str 14-16), a u broju 21 iz 2000. godine članak Zdenke Rigati - Reggio pedagogija, učenje na krilima mašte (str. 9-13). Pretpostavljam da ih možete nabaviti u knjižnici fakulteta. Ako ih ne budete našli, možemo vam poslati kopije članaka. Ja za nekoliko brojeva planiram broj o različitim koncepcijama i imam jedan članak za objavu koji govori o različitostima i sličnostima između Waldorf, Montessori i Reggio pedagogije. Ako vas zanima, pošaljite mi mail (moj je u kontaktima) pa ću vam ga poslati. Nadam se da sam vam pomogla. Veliki izvor je strana literatura, osobito ako se služite engleskim jezikom. Nadam se da sam pomogla, srdačan pozdrav! Helena

• Gost @ 22.06.2010, 17:06

Hvala Vam na pomoći... Uspjela sam pronaći neku literaturu na hrvatskom, kao i na engleskom jeziku, pa mislim da će mi to biti dovoljno. Poslat ću Vam svoj mail pa mi možete poslati i taj članak. Unaprijed hvala

• Gost @ 22.06.2010, 22:09

Angys, dobila sam mail. Poslat ću vam članak na mail. Želite li možda nakon što završite napisati nešto i za naš časopis?

• Keka @ 02.08.2011, 08:28

Poštovani, trenutno pisem diplomski rad na temu reggio pedagogija, molila bih ako mi nekako mozete dostaviti iz Vaseg časopisa članke o Reggio pedagogiji. Pronašla sam podatke u ovim brojevima: Picinini, S. (2000), O pedagoškoj koncepciji Reggio Emilia iz svijeta. Dijete Vrtić Obitelj, VI (21), 14. 19. Rigatti, Z. (2000), Reggio pedagogija – učenje života na krilima mašte. Dijete Vrtić Obitelj, VI (21), 9-13. 20. Rinaldi, C. (199, Stručno usavršavanje odgajatelja u predškolskim ustanovama Reggio Emilie. Dijete Vrtić Obitelj, IV (13), 14-15. Također bila bih zahvalna ako imate jos koji materijal, jer sam prčitala samo literaturu na njemačkom i engleskom, na hrvatskom nisam pronašla nista. Molim Vas za pomoć. Unaprijed hvala!!

• Gost @ 29.11.2011, 01:49

Postovani , studentica sam 3 godine predskolskog odgoja, Mostar .. i trebao bi mi za seminar clanak od Zdenke Rigati - Reggio pedagogija, učenje na krilima mašte (str. 9-13) bila bi vam zahvalna ako bi mi to mogli poslati , jer studiram na dislociranom studiju u Orašju a kod nas nema tog časopisa .. unaprijed hvala

• Gost @ 29.11.2011, 01:52

zaboravila sam se potpisati Mateja

• Gost @ 09.12.2011, 21:31

Mateja, pošaljite mi mail na koji želite dobiti članak pa ću vam ga poslati. Pozdrav, Helena

• Gost @ 10.12.2011, 01:45

blazanovicm@gmail.com evo na njega mi posalji taj clanak puno hvala mateja

• Gost @ 10.12.2011, 01:46

blazanovicm@gmail.com evo na njega mi posalji taj clanak puno hvala mateja

• Gost @ 11.12.2011, 01:08

Ok, u utorak cu biti u uredu pa saljem. Pozdrav, Helena

• Gost @ 11.12.2011, 01:13

Ok, u utorak cu biti u uredu pa saljem. Pozdrav, Helena

• Gost @ 12.12.2011, 20:06

Ok ,, hvala jos jednom pozdrav mateja

• Gost @ 14.12.2011, 17:54

Helena jesi ti meni zaboravila poslat ili ?? Mateja

• Gost @ 22.12.2011, 13:40

Ja jos nisam dobiloa clanak, a stavrno mi treba za seminar, i zbog manjaka literature, ne zelim biti dosadna Pozdrav Mateja

• Gost @ 14.01.2012, 07:36

Jesam, zaboravila sam poslati. Mislila sam da ces se javiti na mail. Ako nije kasno - saljem u ponedjeljak? Pozdrav, Helena

• Gost @ 31.10.2012, 11:59

Studentica sam 2. godine u Mostaru, radim seminarski rad Sto jezika djeteta, Osnove Reggio pedagogije. Molim vas možete mi poslati članak broj 21 iz 2000. godine članak Zdenke Rigati - Reggio pedagogija, učenje na krilima mašte (str. 9-13). ? Ili ako imate još bilo što vezano za tu temu bila bih Vam zahvalna. Unaprijed hvala mail: adjelina.angie@gmail.com

• Gost @ 16.02.2013, 22:24

Žalosno je što u RH nema edukacije za Reggio odgojitelja a odlazak u Italiju nije nekima moguć... isto tako literature na hrvatskome jeziku nema, zašto je tomu tako i hoće li se išta po tome pitanju promijeniti ? Bilo bi lijepo kada bi i ovi diplomski bili dostupni za čitanje na internetu kao i članci iz vašeg časopisa. Zahvaljujem!

• Gost @ 09.06.2013, 00:19

Postovana Helena, za potrebe izrade diplomskog rada mnogo bi mi koristio clanak o razlicitostima I slicnostima Reggio I Waldorf pedagogije, kao I clanak Z. Rigatti o Reggio pedagogiji. Da li postoji mogucnost da se casopisi poruce? Unaprijed hvala na odgovoru Jelena

• Gost @ 09.06.2013, 00:19

Postovana Helena, za potrebe izrade diplomskog rada mnogo bi mi koristio clanak o razlicitostima I slicnostima Reggio I Waldorf pedagogije, kao I clanak Z. Rigatti o Reggio pedagogiji. Da li postoji mogucnost da se casopisi poruce? Unaprijed hvala na odgovoru Jelena

Brzi odgovor

Prepiši znakove:

Brza prijava

Kor. ime: Lozinka:

Početna stranica
Korak po korak na Facebooku

forum

kontakti

seminari za škole

Rovinj, 25. i 26.10. 2019. Poučavanje djece kojoj je hrvatski drugi jezik
raspored radionica
prijavni list

seminari za vrtiće

Zagreb, 25. i 26.10.2019. Metoda Persona Doll za rad s djecom na uvažavanju različitosti
raspored radionica
prijavni list

newsletter

korak po korak je program metoda poučavanja usmjerenih na dijete

17. rujna 2019.
3.137.238 posjeta